Školské projekty

POPPINS

Školský projekt Comenius 1 - 2006 - 2009

" Vlak priateľstva "

„The Train of Friendship" -" Vlak priateľstva"

Školský projekt Comenius 1 "Vlak priateľstva "

Od 1. septembra 2006 je naša škola zapojená do medzinárodného projektu

Comenius 1, podporovanom Európskym spoločenstvom, ktorý má názov

„The Train of Friendship" (Vlak priateľstva).

Vlak priateľstva bude cestovať medzi zúčastnenými školami, nesúc pozdravy, informácie, práce žiakov, nápady a názory. Celkovým cieľom projektu bude, aby sa žiaci naučili o životoch druhých ľudí v iných krajinách prostredníctvom hier a metódy úloh.

Žiaci sa budú učiť komunikovať prostredníctvom informačných technológií s deťmi v ostatných krajinách a aby rozvíjali vzájomné partnerstvo a chápanie európskej identity. Dorozumievacím jazykom projektuje anglický jazyk. Na projekte spolupracujeme so školami v Českej republike, Dánsku, Slovinsku, Fínsku, Veľkej Británii, Taliansku a Nemecku. Koordinátorom celého projektu bude ZS vo Veľkej Británii (Wales).
Projekt je plánovaný na 3 roky.
         V prvom roku si budú žiaci vymieňať informácie o sebe prostredníctvom vypĺňania lístkov, vďaka ktorým budú môcť nastúpiť na vlak, budú si vymieňať informácie o ich rodných krajinách cez tvorbu"domácich" hier. Žiaci potom budú navzájom skúšať a hodnotiť hry z ostatných krajín.

V druhom roku budú žiaci skúmať a vymieňať si informácie o tradičných a udomácnených hrách vo svojich krajinách. Tieto hry sa potom budú hrať a hodnotiť.

V treťom roku budú žiaci skúmať a porovnávať spôsoby ako sa dá vysporiadať s ťažkým sociálnymi situáciami ako sú napr. šikanovanie prostredníctvom metódy úloh a dramatizácie. Počas projektu budú žiaci a zamestnanci mať možnosti získať a deliť sa s myšlienkami, informáciami a vedomosťami, byť kreatívni a rozvíjať existujúce a získať nové zručnosti pri používaní nových informačných technológií. Cieľom bude podporiť kooperatívne učenie sa, zručnosti pri riešení problémov a európske občianstvo veselým a zábavným spôsobom.

Do projektu je začlenená celá škola - asi 80 žiakov z 2. stupňa. Jednotlivé úlohy vyplývajúce z projektu sú zahrnuté do časovo-tematických plánov viacerých vyučovacích predmetov v 6., 7. a 8. ročníku.

Všetci dúfame, že práca na projekte bude pre nás veľkým prínosom.

Vypracovala: Mgr. Jana Bačová
Príloha č. 1

Projektoví partneri
www.comenius-tof.eu